Aktiviteler
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Ocak 2021>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Aynalıkavak Semt Konağı Mahalle Buluşması
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, haftalık semt konakları mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu haftaki buluşmayı Aynalıkavak Semt Konağı’nda gerçekleştiren Başkan Demircan’a semt sakinleri yoğun ilgi gösterdi
 
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta bir semt konağında düzenlenen semt konakları mahalle buluşmalarını bu hafta Aynalıkavak Semt Konağı’nda gerçekleştirdi. Semt sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Demircan, Beyoğlu Belediyesi bünyesinde hizmet veren semt konaklarının, bilgisayar sınıflarıyla, dikiş nakış kurslarıyla, kreşleriyle,  aile hekimleriyle vatandaşların yanında yer almaya devam ettiğini belirtti. İlçede bayanlara özel sosyal mekanların azlığından ötürü semt konaklarının özellikle bayanlara hizmet verdiğini belirten Demircan, hanımlardan büyük alkış aldı. Semt konaklarında mahalle kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını belirten Demircan,”Birlik beraberliğin, paylaşımın, öğrenmenin hep birlikte yaşandığı konağımızda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum”dedi.
 
Demircan: Bir Vatandaşım Üzülecek Diye İçim Titriyor

Demircan, bir belediyenin park, yol, okul gibi yapması gereken görevler dışında asıl yapması gerekenin birlik beraberliği, muhabbeti tesis edecek, mahalle halkının birbirini tanımasını sağlayacak sosyal mekanlar yapması olduğunu vurguladı. Aynalıkavak Semt Konağı’nın üç yıldır kreşinden aile hekimliğine kadar birçok alanda hizmet verdiğini belirten Demircan;  “Bu konağa en kısa zamanda bir kafeterya yapacağız ve buraya belediyeden bir aşçı getirteceğiz, bu aşçının yardımcıları da siz hanımlar olacaksınız, hem öğrenecek hem çalışacaksınız” diyerek yeni bir hizmetin müjdesini verdi. Vatandaşların imar planları hakkında çıkan asılsız haberlerle ilgili sorularına Demircan, “İmar planıyla ilgili bazı çevreler milleti üzmekten zevk alıyorlar, ben bir vatandaşım üzülecek diye içi titreyen bir insanım, bu tip haberlere itibar etmeyin, kesinlikle yıkım diye bir şey olmayacak” diye cevap verdi. Vatandaşlarla muhabbetten sonra Aynalıkavak Semt Konağı Anaokulu’nu  ziyaret eden Demircan, burada çocuklarla oyun oynadı, onlarla fotoğraf çektirdi.