Aktiviteler
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Ocak 2021>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Küçük Ressamlardan Büyük Sergi
Beyoğlu Belediyesi Çocuk Sanat Atölyeleri ilk karma sergisini açtı. Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’ndeki “Beyoğlu’nun Çocukları” temalı sergide, semt konakları bünyesindeki resim atölyelerinde eğitim alan 8-14 yaş arası öğrencilerin yaptığı resimler sergileniyor
 
Beyoğlu Belediyesi Çocuk Sanat Atölyeleri’nde eğitim gören küçük ressamlar çalışmalarını bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’ndeki “Beyoğlu’nun Çocukları” temalı sergi Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından açıldı. Sergi açılışına çok sayıda davetli katıldı. Sergide resimleri sergilenen küçük ressamların heyecanı gözlerden kaçmadı.
 
Küçüklerin Yetenekleri Büyükleri Büyüledi
 
Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları bünyesindeki resim atölyelerinde eğitim alan 8-14 yaş arası öğrencilerin yaptığı resimlerin sergilendiği serginin koordinatörlüğünü ressam Nursel Balpınar yaptı. Açılış, renkli görüntülere sahne oldu. Beyoğlu Belediyesi Çocuk Sanat Atölyeleri Çocuk Korosu açılış öncesi mini bir konser verdi. Türkiye’nin en genç keman virtüözlerinden Muhammed Yıldırır’ın şefliğinde sahneye çıkan koro performanslarıyla dinleyenleri büyüledi. Konserin ardından, Beyoğlu Belediyesi Çocuk Sanat Atölyeleri’nde eğitim alan çocukların gösterileri açılışa ayrı bir renk kattı. Konser ve gösteriler sonrası sergiyi açılışını gerçekleştiren Başkan Demircan, çocuklarla ve davetlilerle birlikte sergiyi gezdi. Çocuklara olan sevgisini her fırsatta dile getiren ve onlar için birçok projeye imza atan Demircan, çocukların yaptıkları resimler karşısında çok gururlandığını belirterek, onları tebrik etti. Çocuklar sergide Demircan’la bol bol sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.  Sergi Şubat ayı sonuna kadar gezilebilir.