Aktiviteler
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Temmuz 2020>
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Halkla Muhabbet Bu Kez Tophane Semt Konağı’ndaydı

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu haftaki buluşmayı Tophane Semt Konağı’nda gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmenin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta bir semt konağında mahalle sakinleriyle bir araya gelip onların sıkıntılarını dinliyor, çözümler üretiyor. Bu haftaki buluşmayı Tophane Semt Konağı’nda gerçekleştiren Demircan, semt konaklarında toplam 67 doktorun aile hekimliği hizmeti verdiğini söyledi. Tophane Semt Konağı’nda üç doktor ve bir hemşirenin hizmete devam ettiğini ve her gün 220 ihtiyaç sahibinin sıcak yemek ve banyo yapma imkanı bulduğunu belirten Demircan, “Bu hizmetleri ancak sizinle yürütebiliriz, sizin destekleriniz olmadan, bu işler de olmaz” dedi.

Semt Pazarları Konuşuldu

Demircan, Galataport’taki kötü binaların restore edilip turizme kazandırılacağını söylerken, mahalle sakinlerinin pazar yeri talepleri karşısında, “Herkes pazar istiyor ancak, hiç kimse kendi sokağında pazar kurulmasını istemiyor” diyerek bu sıkıntıya farklı bir alternatif üreteceklerini belirtti. Sadri Alışık Sokağı’na, yokuş olması nedeniyle çöp konteyneri koyulamaması üzerine, çöp dökmek için belli yerler yapacaklarını söyleyen Demircan, ayrıca sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak mahalle sakinlerinin korkularını gidereceklerini ifade etti. 

Demircan: Semt Konaklarımız Birer Semboldür

Mahalleli hanımlar, “Bu buluşmalar bir kahvehanede ya da dernekte yapılsaydı biz gelemezdik, iyi ki bu konakları yaptınız” diyerek Demircan’a teşekkür ettiler. Demircan, “Semtimizi değiştirmek, geliştirmek için bu konaklar birer sembol oldu. Buralarda “mahallemizi daha iyi hale nasıl getirebiliriz?” sorusunun cevabı aranıyor, siz istiyorsunuz, biz yapıyoruz.”diyerek semtimizi değiştirmek için semt konaklarının bir sembol olduğunu belirtti ve  “Biz bu hizmetleri sizin desteğinizle yürütebiliriz, siz olmadan bu hizmetler olmaz” dedi.