Anaokulu
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Anaokullarımız

Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde 12 farklı mekanda Hezarfen anaokullarımız mevcuttur. Hezarfen Kasımpaşa Anaokulu, Hezarfen Kadımehmet Anaokulu, Hezarfen Aynalıkavak Anaokulu, Hezarfen Bademlik Anaokulu, Hezarfen Örnektepe Anaokulu, Hezarfen Okmeydanı Anaokulu, Hezarfen Tophane Anaokulu, Hezarfen Yenişehir Anaokulu, Hezarfen Hacıahmet Anaokulu, Hezarfen Çıksalın Anaokulu, Hezarfen Piripaşa Anaokulu ve Hezarfen Fetihtepe Anaokulu.

Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır. Erken çocukluk dönemindeki gelişmelerle, okul öncesi eğitim artık anne babanın yalnız başına başarabileceği bir konu olmaktan çıkmış durumdadır.

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.

Beyoğlu Belediyesi olarak amacımız, çocuklarımızın bu bahsettiğimiz tüm süreçlerine bilinçli bir şekilde destek olmaktır.