Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Besmek (Beyoğlu Sanat Meslek Eğitimi Kursları) Kayıtları Başladı

Beyoğlu Belediyesi, mesleki eğitime yeni bir vizyon getiriyor. BESMEK (Beyoğlu Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları) kaliteli ve uzman kadrosuyla, bilgiyi, pratiğe dönüştürüyor. Kayıtlar Başladı. Eğitimler ücretsiz.

Besmek (Beyoğlu Sanat Meslek Eğitimi Kursları) Kayıtları Başladı

Beyoğlu Belediyesi, çeşitli sektörlerle işbirliği yaparak sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını karşılamayı hedefliyor.  Bu nedenle, Beyoğlu’nda yaşayan gençler ve çalışmak isteyen yetişkinler için BESMEK’i ( Beyoğlu Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları) hayata geçiriyor.

ONLINE KAYITLAR BAŞLADI

“Geleceğini şekillendir, geç kalma!” sloganıyla açılan BESMEK’te eğitimler ücretsiz. Eğitim alan gençler ve yetişkinler, mesleki bilgi birikimlerini arttırarak işletmelerde istihdam edilme fırsatı bulacaklar. Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde kurulan BESMEK kayıtları 24 Ağustos 2020 tarihinde başladı. Kayıtlar, http://kursiyer.beyoglu.bel.tr adresinden yapılıyor.

212 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ EĞİTİM

BESMEK, 15 eğitim merkezinde, 28 alan ve 212 farklı branşta gençlere ve yetişkinlere eğitim verecek. Branşlar, eğitim döneminde ders saatine göre planlanacak. Bazı branşlar dönem boyunca birkaç defa açılacak. Yılsonuna kadar eğitim sınıfı sayısı 450 ‘den fazla olacak. 

Bilişim Teknolojileri, Havacılık, Turizm ve Konaklama, Müzik ve Sahne Sanatları, Çocuk Gelişimi, Klasik ve Modern Sanatlar, Kişisel Gelişim, Mutfak Sanatları, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, El Sanatları ve daha birçok branş kayıtları kontenjan doğrultusunda yıl boyu devam edecek.

EĞİTİMLER 21 EYLÜL 2020’DE BAŞLAYACAK

Daha önce semt konağı olarak hizmet veren merkezler, artık eğitim merkezi olarak hizmet verecek. Eğitimler 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak. Beyoğlu’nda yaşayan gençler ve yetişkinler eğitimlerden yararlanacak.  BESMEK eğitimleri, hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz ve akşam olmak üzere planlandı. BESMEK eğitimlerimizi Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleştiriyoruz. Eğitimini başarı ile bitiren kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

Share