Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
BESMEK Dolapdere Semt Konağı Eğitim Merkezi

Dolapdere Semt Konağı 2007 tarihinde hizmete açılmıştır. Bülbül mahallesinde yer alan semt konağı üç katlıdır. Semt konağında, aşevi, mutfak, çamaşırhane, banyolar, eğitim sınıfı, pedagog odası bulunmaktadır. Ayrıca, 100 kişilik çok amaçlı salonu ve aile sağlığı merkezi mevcuttur.

Semt konağı, bölge halkının bir araya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt Konağı, Bülbül, Bostan, Çukur, Kalyoncukulluk, Kamerhatun, Kocatepe, Şehitmuhtar ve Sururi mahallelerine hizmet vermektedir.

Adresi   : Bülbül Mah. Kılburnu Sok. No:49 Dolapdere
Tel         : 0212 250 58 70
Mail       : dolapdere@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 eğitim sınıfı ve 1 çok amaçlı salon mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; iğne oyasıdır. Ayrıca, kuran-ı kerim ve okuma-yazma branşları mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar;  Ebru, resim ve müziktir. Ayrıca, İngilizce ve Matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.  4 doktor 2 hemşire kadrosu ile günde ortalama 120 vatandaşa hizmet verilmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.

Aşevi

Semt konağında 1 aşevi mevcuttur. Aşevinden her gün, 130 aile yararlanmaktadır. Günde 650 kişiye sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır. Beyoğlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen ya da başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine kart verilmektedir. Böylece, ihtiyaç sahipleri günlük yemeklerini alıp evlerine götürebilmektedir. Dileyenler, günlük yemeklerini semt konağının yemekhanesinde yiyebilmektedir.

Çamaşırhane

Semt konağında 1çamaşırhane mevcuttur. Çamaşırhanede 1 sanayi tipi çamaşır makinesi, 2 ev tipi çamaşır makinesi mevcuttur. Ayrıca, 1 sanayi tipi çamaşır kurutma makinesi ve 2 ev tipi çamaşır kurutma makinesi bulunmaktadır. Beyoğlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen ya da başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine kart verilmektedir. İhtiyaç sahipleri, kartları ile haftada bir gün yıkatmaktadır. Kurutulan çamaşırlarını aynı gün içinde almaktadırlar. 

Duşhane

Semt konağında 2 banyo mevcuttur. Beyoğlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen ya da başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine kart verilmektedir. İhtiyaç sahipleri, kartları ile haftada bir gün banyolardan yararlanmaktadır.