Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
BESMEK Yenişehir Semt Konağı Eğitim Merkezi

Yenişehir Semt Konağı 2009 yılında hizmete açılmıştır. Yenişehir mahallesinde yer alan semt konağı beş katlıdır. Semt konağında, aşevi, mutfak, çamaşırhane, banyolar, eğitim sınıfları, aile sağlığı merkezi, anaokulu ve postane bulunmaktadır. Ayrıca, 160 kişilik çok amaçlı salonu mevcuttur.

Semt konağı, bölge halkının biraraya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt Konağı, Yenişehir ve Hacıahmet mahallelerine hizmet vermektedir.

Adresi: Yenişehir mah. Babadağı sok. No:1- Beyoğlu
Tel: 444 0 160 Dahili: 2160 - 2163
Mail : yenisehir@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 2 eğitim sınıfı mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; Mefruşat, iğne oyası, dikiş ve örgüdür. Ayrıca, kuran-ı kerim ve spor branşları mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar;  resim ve satrançtır. Ayrıca, hafızayı ve dikkati geliştiren mental aritmetik, ingilizce ve matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 50 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan semt yaşayan 4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır.

Anaokulunda, tam donanımlı 2 eğitim sınıfı, 1oyun odası, etkinlik atölyesi ve oyun bahçesi bulunmaktadır. Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pek çok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. 3 doktor 2 hemşire kadrosu ile hizmet verilmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca,  mahallelerde yaşayan ve evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.

Postane

Semt Konağı giriş katında PTT şubesi mevcuttur. Vatandaşlar, bu şubeden, mektup, kart, telgraf,  acele posta, koli ve kargo gönderebilmektedir. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışı havale gönderip alabilmekte, faturalarını ödeyebilmektedir. SSK ve Bağkur emeklileri maaşlarını çekebilmektedir.

Belnet

Semt konağında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELNET bulunmaktadır. Haftanın yedi günü 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Üyelik sistemi ile çalışan BELNET şubelerine Online üye olunabilmektedir. Üyeler, günlük 1 saat ücretsiz internet kullanımından faydalanabilmektedir. 

Muhtarlık

Yenişehir Mahalle Muhtarlığı semt konağı içerisindedir. Muhtarlık, semt halkının işlemlerini beklemeden, hızlı ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirmesini sağlamaktadır.