Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Eylül 2023>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
BESMEK Okmeydanı Semt Konağı Eğitim Merkezi

Okmeydanı semt konağı 2009 yılında hizmete açılmıştır.  Piyalepaşa mahallesinde yer alan semt konağı üç katlıdır. Semt konağında, anaokulu, mahalle muhtarlığı, eğitim sınıfları ve bilgisayar atölyesi bulunmaktadır.

Semt konağı, bölge halkının biraraya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt Konağı, Fetihtepe ve Piyalepaşa mahallelerine hizmet vermektedir.

Adres     : Piyalepaşa Mah. Sağlık Ocağı Cad. No 8- Okmeydanı
Tel         : 444 0 160 Dahili: 2153 - 2156
Mail       : okmeydani@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 bilgisayar atölyesi, 2 eğitim sınıfı mevcuttur. Eğitimler haftanın 7 günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; İğne oyası, mefruşat, giyim, ev aksesuarları, örgü, cilt bakımı, el nakışı, kasnakta boncuktur. Ayrıca, okuma-yazma, kuran-ı kerim ve spor branşlar mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar; Satranç ve hafıza ve dikkat geliştirici mental aritmetiktir. Ayrıca, Teog, İngilizce ve Matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 50 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan, semt yaşayan 4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır.

Anaokulunda, tam donanımlı 1 eğitim sınıfı, 1oyun odası bulunmaktadır.

Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pek çok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. 5 doktor 4 hemşire kadrosu ile günde ortalama 250 vatandaşa hizmet verilmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca,  evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.

Mahalle Muhtarlığı

Piyalepaşa Mahalle Muhtarlığı semt konağının giriş katındadır.  Muhtarlık, semt halkının işlemlerini beklemeden, hızlı ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirmesini sağlamaktadır.