Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kadın ve Aile Hizmetleri Merkezi

Piyalepaşa Semt Konağı 1994 yılında hizmete açılmıştır. Küçükpiyale mahallesinde yer alan semt konağı iki katlıdır. Semt konağında, anaokulu, eğitim sınıfları, sergi salonu, meslek atölyeleri bulunmaktadır. Ayrıca, 150 kişilik çok amaçlı bir toplantı salonu mevcuttur. Çok amaçlı salon, kına, söz ve nişan organizasyonları için semt halkının hizmetine sunulmaktadır. İçerisinde bir cafe bulunan bahçesi semt halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Bahçede yaz aylarında nikâh törenleri ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Semt konağı, bölge halkının bir araya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt konağı, Küçükpiyale, Camiikebir, Kaptanpaşa, Kulaksız, Yahya Kâhya, Çatmalımescit ve Bedrettin mahallelerine hizmet vermektedir.

Adres     : Küçükpiyale Mah. Kızılay Meydanı Cad. No:14
Tel         : 0212 256 61 18
Mail       : kasimpasa@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen  yüzlerce  kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 bilgisayar atölyesi, 3 eğitim sınıfı mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; iğne oyası, mefruşat, örgü, dikiş, el nakışı, cilt bakımı, kurdela nakışı, kasnakta boncuk, ahşap, dekoratif el sanatları, resim, bilgisayarlı muhasebe ve bilgisayar işletmenliğidir. Ayrıca, okuma-yazma, diksiyon, kuran-ı kerim,  Arapça, İngilizce ve spor branşları mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar; Ebru, gitar, piyano, halkoyunu, tiyatro, keman, drama, resim, satranç ve baledir. Ayrıca, Teog, Türkçe, İngilizce ve Matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 50 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan semt yaşayan 4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır.

Anaokulunda, tam donanımlı 1 eğitim sınıfı, 1oyun odası ve 1 mutfak bulunmaktadır.

Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pek çok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.