Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
BESMEK Aynalıkavak Semt Konağı Eğitim Merkezi

Aynalıkavak Semt Konağı 2009 yılında hizmete açılmıştır. Keçecipiri mahallesinde yer alan semt konağı adını semtte bulunan Aynalıkavak Kasrı’ndan almıştır. Semt konağı üç katlıdır. Semt konağında, anaokulu ve aile sağlığı merkezi, eğitim sınıfları bulunmaktadır. Ayrıca, çok amaçlı bir toplantı salonu mevcuttur. İçerisinde bir cafe bulunan bahçesi semt halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Bahçede yaz aylarında nikâh törenleri ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Semt konağı, bölge halkının bir araya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt konağı, Keçecipiri, Piripaşa ve Kaptanpaşa mahallelerine hizmet vermektedir.

Adres     : Keçeci Piri Mah. Toygar Sok. No:18- Hasköy
Tel         : 444 0 160 Dahili: 2132 - 2134
Mail       : aynalikavak@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir.  Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 bilgisayar atölyesi, 3 eğitim sınıfı ve en son teknoloji ile donatılan 1 atölye mutfak mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; iğne oyası, mefruşat, örgü, giyim,cilt bakımıdır.Ayrıca,  kuran-ı kerim ve spor branşlar mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar; Gitar, halkoyunu, satranç, bale, resim hobidir. Ayrıca, Teog, Türkçe, İngilizce ve Matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 100 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan semt yaşayan 3-4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır.

Anaokulunda, tam donanımlı 3 eğitim sınıfı, oyun odası, sanat atölyesi, 2 uyku odası, 1 mutfak ve yemekhane bulunmaktadır. Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pek çok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. 3 doktor 3 hemşire kadrosu ile günde ortalama 200 vatandaşa hizmet verilmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.