Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Ocak 2017>
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Hacıahmet Semt Konağı

Aile ve sosyal politikalar bakanı Sn. Fatma ŞAHİN’ in katılımıyla 13 Nisan 2012 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Hacı Ahmet Semt Konağımız; mahallelerimizin yaşam kalitesini artırmak amacıyla; eğitim, sağlık, kültür ve sosyal-yardım hizmetlerini tek çatı altında topluyor.

Dolapdere, İstiklal ve Yenişehir Mahallelerine hizmet veren Hacı Ahmet Semt Konağımız; bin metrekarelik alan üzerine kuruludur. 5 kat olarak inşa edilen konağımızda; aşevi, çamaşırhane ve Sosyal Yardım İşleri Hizmet Bürosu bulunmaktadır. Aile hekimliği sistemine entegre edilen konağımızda; anaokulu, çok amaçlı salon ile kültürel etkinlik merkezi; ikinci katında eğitim salonları yer alıyor. Konağımızın en üst katında ise konferans salonumuz bulunuyor.

Adres: Hacı Ahmet Karakolu Sok. Beyoğlu
Telefon: 0212 250 82 39
E-Posta: haciahmet@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları;

Hacıahmet semt konağı 4. katında bulunan 3 eğitim sınıfı haftanın 7 günü kursiyerlere hizmet vermektedir. Yıl boyunca her yaş kesiminden yüzlerce vatandaşımıza farklı branşlarda eğitim hizmeti sunan konakta hobi ve kişisel gelişim kurslarından, meslek edindirme kurslarına, ilköğretim öğrencilerine yönelik etüd derslerinden sanat derslerine kadar geniş bir yelpazede eğitim verilmektedir. Konakta bayanlara yönelik Dikiş, Nakış, Mefruşat, İğne Oyası, Şiş örücülüğü, Resim gibi el sanatları kurslarının yanı sıra, her yaş kesimine yönelik okuma-yazma, İngilizce vb. kişisel gelişim dersleri, çocuklara yönelik ise gitar, tiyatro ve resim kursları ile İngilizce ve Matematik Etüdleri düzenlenmektedir Tüm Eğitimler ücretsiz olup, yılsonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.

Hacı Ahmet Anaokulu;

Hacıahmet anaokulu eğitim sınıfı, oyun salonu ve etkinlik atölyesi ile 3-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir. Uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli, tam donanımlı sınıf ve atölyeleriyle Hacıahmet anaokulu semt halkının büyük bir ihtiyacını karşılamaktadır. 50 yi aşkın öğrenci kapasiteli anaokulunda modern eğitim anlayışı ile öğrenciler bir yandan ilköğretime hazırlanmakta bir yandan da sosyalleşerek iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Hacıahmet anaokulu verdiği kaliteli eğitim hizmeti çocukların kendine güvenen, özgüveni yüksek, sağlıklı, mutlu birer birey olmalarının temellerini atmaktadır.

Sağlık Ocağı ;

İkinci katında sağlık ocağı bulunan semt konağı aile hekimliği sistemine entegre edildi. Üç doktor ve iki hemşiresi ile günde ortalama 300 kişiye hizmet vermektedir. Basit sağlık sorunlarının giderilmesi, Aşı ve tıbbi rehberlik konularında hizmet veren sağlık ocağı bünyesinde muayene ve aşının yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, tam kan, romatizma, gebelik gibi birçok testlerde yapılmaktadır. Ayrıca sağlık ocağına bağlı mahalle ve sokaklardaki gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.

Aşevi;

Hacıahmet Semt Konağı Bünyesinde yer alan aşevi her gün 70 aileye hizmet vermekte, günde 300 kişiye sıcak yemek hizmeti sunmaktadır. Sosyal yardım bürosu tarafından tespit edilen yada şahsen başvuran ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmetinden yararlanabilmeleri için kart çıkartılmaktadır. Kartı olan ihtiyaç sahipleri öğlen günlük yemeklerini alıp evlerine götürebilmekte, dileyen ihtiyaç sahipleri de günlük olarak gelip konağın yemekhanesinde yemeklerini yiyebilmektedirler.

Çamaşırhane ve Duşhane;

Hacıahmet Semt Konağı bünyesinde yer alan çamaşırhanede, bir adet sanayi tipi çamaşır makinesi ile yine bir adet sanayi tipi kurutma makinesi ve 2 adet duşhane bulunmaktadır. Sosyal yardım bürosu tarafından tespit edilen yada şahsen başvuran ihtiyaç sahiplerine çamaşırhane ve duşlardan yararlanabilmeleri için kart çıkartılmaktadır. Kartı olan ihtiyaç sahipleri haftada bir gün çamaşırlarını getirip yıkamaya verebilmektedirler. Yıkanan çamaşırlar kurutularak aynı gün içinde sahiplerine teslim edilmektedir. Yine ihtiyaç sahipleri kendilerine çıkartılan kart ile duşlardan yararlanabilmektedirler.

Çok Amaçlı Salon;

Konağın 5. katında yer alan 200 kişilik toplantı salonunda periyodik aralıklarla semt halkına yönelik bilgilendirme amaçlı seminerler düzenlenmekte, toplantılar yapılmakta 5 Çayları düzenlenmekte, Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan semt halkıyla bir araya gelerek semt sakinlerinin dertlerini ve sıkıntılarını dinlemektedir. Ayrıca çok amaçlı salon kına, söz ve nişan organizasyonları için semt halkının hizmetine sunulmaktadır.