Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
BESMEK Fetihtepe Semt Konağı Eğitim Merkezi

Fetihtepe Semt Konağı 2011 tarihinde hizmete açılmıştır. Fetihtepe mahallesinde yer alan semt konağı iki katlıdır. Semt konağında, eğitim sınıfları, bilgisayar atölyesi, atölye mutfak, aile sağlığı merkezi, anaokulu bulunmaktadır. Ayrıca, çok amaçlı bir toplantı salonu, muhtarlık, postane ve BELNET mevcuttur.

Semt konağı, bölge halkının bir araya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt konağı, Fetihtepe, Piyalepaşa ve Piripaşa mahallelerine hizmet vermektedir.

Adres: Fetihtepe Mah. Fetihtepe Camii Sok. Beyoğlu
Telefon: 444 0 160 Dahili: 2150 - 2152
E-Posta: fetihtepe@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 bilgisayar atölyesi, 3 eğitim sınıfı ve en son teknoloji ile donatılan 1 atölye mutfak mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; iğne oyası, mefruşat, örgü, dikiş, ev aksesuarıdır. Ayrıca,  kuran-ı kerim, okuma-yazma, Arapça, diksiyon ve spor branşları mevcuttur. 7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar; Satranç, bale ve resimdir. Ayrıca, İngilizce ve Matematik Etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 50 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan semt yaşayan 4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır.

Anaokulunda, tam donanımlı 1 eğitim sınıfı, 1 oyun odası bulunmaktadır.

Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pekçok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. 4 doktor 4 hemşire kadrosu ile günde ortalama 200 vatandaşa hizmet verilmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca,  evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.

Mahalle Muhtarlığı

Fetihtepe Mahalle Muhtarlığı semt konağının giriş katındadır.  Muhtarlık, semt halkının işlemlerini beklemeden, hızlı ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Belnet

Semt konağında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELNET bulunmaktadır. Haftanın yedi günü 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Üyelik sistemi ile çalışan BELNET şubelerine Online üye olunabilmektedir. Üyeler, günlük 1 saat ücretsiz internet kullanımından faydalanabilmektedir.