Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Kasım 2020>
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Semt Konakları

“Semt Konakları” Beyoğlu Belediyesi tarafından yerel halkın Yaşam Kalitesini arttırmak, eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal-yardımlaşma hizmetlerine kadar pek çok hizmete daha hızlı, daha kolay ve kaliteli bir biçimde ulaşmasını sağlamak amacıyla Beyoğlu’nun farklı semtlerinde kurulmuş merkezlerdir.  Mimari özellikleri itibariyle eski İstanbul konaklarından esinlenilerek inşa edilen ve isimlendirilen bu merkezlerin bir diğer amacı ise mahalle kültürünü yaşatarak, halka sosyalleşecek, kaynaşacak ve kent yaşamı içinde nefes alıp rahatlayacak alanlar yaratmaktır.

Her semtin farklı sosyo-ekonomik ve kültürel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan “Semt Konakları” bünyelerinde sağlık ocakları, ana okulları, kurslar, muhtarlıklar, aşevleri, çamaşırhaneler ve sosyal-yardımlaşma birimleri olmak üzere birbirinden farklı  çok sayıda hizmet birimini bulundurmaktadır. Bu hizmet birimleri semtlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bununla birlikte genel olarak tüm semt konaklarında gerçekleştirilen faaliyet grupları şöyle sıralanmıştır;

  • Eğitim Faaliyetleri
  • Sağlık Faaliyetleri
  • Sosyal Yardımlaşma Faaliyetleri
  • Kültürel Faaliyetler 

Bu hizmet birimleri kapsamında yapılan Eğitim, Sağlık, Bilinçlendirme, Çevresel Sürdürülebilirlik, Rehberlik, Kültür ve sosyal yardımlaşma hizmetlerinin tümü Beyoğlu Halkına ücretsiz olarak sunulmaktadır.