Semt Konakları
Facebook Fan Sayfasi Twitter Üzerinden Bizi Takip Edin Google Buzz Sayfamiz
<Mart 2024>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
BESMEK Kadımehmet Semt Konağı Eğitim Merkezi

Kadımehmet semt konağı 2004 yılında hizmete açılmıştır. Kadımehmet mahallesinde yer alan semt konağı üç katlıdır. Semt konağında, anaokulu, aile sağlığı merkezi, eğitim sınıfları ve bilgisayar atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca, çok amaçlı bir toplantı salonu mevcuttur. Semt konağının bahçesi semt halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Bahçede yaz aylarında etkinlikler düzenlenmektedir.

Semt konağı, bölge halkının bir araya geldiği, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladığı vazgeçilmez bir merkezdir. Semt Konağı, Kadımehmet, Kulaksız, Küçükpiyale,  Camikebir  ve Kaptanpaşa mahallelerine hizmet vermektedir.

Adresi   : Kadımehmet Mah. Bahriye Hastanesi Arkası sok. No:4 Kasımpaşa
Tel         : 0212 238 11 44
Mail       : kadimehmet@beyoglu.bel.tr

Eğitim Sınıfları

Semt konağı, uzman eğitimci kadrosu, güler yüzlü personeli ve tam donanımlı sınıflarındaki eğitimlerle her yıl yüzlerce 7-14 yaş arası öğrenci ile mesleki ve el sanatları eğitimi almak isteyen yüzlerce kadına hizmet vermektedir. Tüm eğitimler ücretsizdir. Başarılı olan kursiyerler eğitim dönemi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadır.

Semt konağında; 1 bilgisayar atölyesi, 2 eğitim sınıfı mevcuttur. Eğitimler haftanın yedi günü 09.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitim Branşları

Kadınlara yönelik eğitim branşları; iğne oyası, mefruşat, örgü, dikiş, el nakışı, kasnakta boncuk, dekoratif el sanatı, resim ve bilgisayar işletmenliğidir. Ayrıca,  kuran-ı kerim ve spor branşlar mevcuttur.

7-14 yaş çocuklara yönelik branşlar; Gitar, halkoyunu, satranç, bale, resimdir. Ayrıca, Teog, Türkçe, İngilizce ve Matematik etüt derslerinden öğrenciler yararlanmaktadır.

Anaokulu

Semt konağında bir anaokulu mevcuttur. Anaokulu, yarı zamanlı eğitim sınıfları ile toplam 50 öğrenciye okul öncesi eğitim vermektedir. Anaokulu’ndan semt yaşayan 4-5 yaş grubu çocuklar yararlanmaktadır. Anaokulunda, tam donanımlı 1 eğitim sınıfı, 1oyun odası ve mutfak bulunmaktadır.

Anaokulunda, eğitim dönemi içinde çocuklara yönelik pek çok sanat ve sosyal etkinlikler ile anne-babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Aile Sağlığı Merkezi

Semt konağında, Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. 2 doktor 2 hemşire kadrosu ile günde ortalama 200 vatandaşa hizmet verilmektedir. Aile Sağlığı Merkezi’nden semtte oturan vatandaşlar yararlanmaktadır. Muayene, aşı ve tıbbi rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, kolesterol, şeker, guatr, kan, romatizma ve gebelik gibi birçok test Aile Sağlığı Merkezinde yapılmaktadır. Ayrıca,  evden çıkamayan gebe, lohusa, bebek ve çocuklar evlerinde ziyaret edilerek, sağlık durumları takip edilmektedir.